Tento projekt byl podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj, fondu malých projektů Programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013.
de

Co je nového

3. 10. 2012

Ještě před začátkem lyžařské sezóny se mne lidé ptají, zda během nadcházející zimy uspořádáme 3. ročník česko-německého skirogainingu. Po kratší debatě doma a v oddíle jsme se rozhodli, že ano :-). Dnes jsme spustili web závodu a zveřejnili úvodní upoutávku se základními informacemi o chystané akci. Shromaždiětě bude opět ve skiareálu Klíny v Krušných horách, kde letos otevřeli novou tělocvičnu (budeme v ní ubytovávat). Pokud napadne dost sněhu už v prosinci, tak závod odstartuje v sobotu 15. prosince 2012. Samozřejmě ovšem máme v záloze i náhradní termín, a to 12. ledna 2013 (rovněž sobota).

20. 1. 2012

Ještě trocha statistiky. Na start 2. ročníku Česko-německého skirogainingového závodu se postavilo 138 závodníků, z toho 97 z Čech a 41 z Německa. Ze 63 družstev jich po svých do cíle dorazilo pouze 58 (dva týmy odstoupily po telefonické domluvě, pro dva dojelo auto a jeden tým si nevyčetl čipy). Trestnými body za překročený časový limit bylo penalizováno celkem 29 týmů, tedy téměř polovina. Většinu družstev zbrzdila nedostatečná sněhová pokrývka v nižších partiích závodního prostoru (bylo avizováno pořadatelem), resp. výšlap sjezdovky těsně před cílem - bylo avizováno vrstevnicemi v mapě :-).

19. 1. 2012

Z trosek webu ČAR se nám podařilo resuscitovat Route gadget. Pokud se vám z hlavy nevykouřily vaše skirogainingové postupy, pochlubte se s nimi na Route Gadget webu :-). Bohužel kvůli problémům s výsledky se nelze najít podle pořadí týmů, je třeba hledat název týmu mezi družstvy v jednotlivých kategoriích. Zákres prošlých tras a body by měly sedět.
Poté si můžete přečíst zážitky týmu Klacky/Štamgast ze Skácelky a berounských Mapkini.

18. 1. 2012

Výsledky, PDF mezičasy a excelovské mezičasy nyní považujeme za finální. Do fotogalerie závodu jsme přidali ještě odkaz na fotky od Jáji Němečkové.
Děkujeme všem za účast a těšíme se na shledanou na nějaké budoucí taškařici pořádané naším klubem.

17. 1. 2012

Výsledky jsou stále ještě předběžné, na web jsem doplnil tabulku mezičasů ve formátu PDF a v excelu. A ještě skirogainingová mapa a první fotky ze závodu.

14. 1. 2012

Skirogainingový závod je za námi. Máme zde pro vás předběžné výsledky.

14. 1. 2012

Zavádění ve sněhové bouři je základ. Blesky si naštěstí hliníkových stojanů nevšímaly, takže zavádění proběhlo úspěšně. Fotky (ze čtvrtka i z pátku) najdete ve fotogalerii skirogainingu. Z fotkek je patrné, že dopoledne to v oblasti Nové Vsi a Seiffeinu nebyla žádná sláva. Vánice při odpoledním roznosu kontrol nám závodní prostor štědře poprášila.

13. 1. 2012

Pátek třináctého. Včera jsme objeli kontroly v okolí Seiffenu, kde jsme po oblevě očekávali největší sněhové ztráty. Ztráty samozřejmě byly, tam, kde jsem minulou neděli projel na běžkách, jsem je nyní nesl. I na loukách ale leží dostatek sněhu, dokonce i rolba tam už vyrazila. Jenom když krosila přeorané pole, tak to byl slalom mezi kameny. Předpověď ale slibuje husté sněžení po celou noc i zítra, pardon, dneska. Určitě vás čeká nádherný extrémní závod :-).

12. 1. 2012

Máme zde pro vás pokyny skirogainingu 2012. Zítra a pozítří se pokusíme na tomto webu zveřejňovat informace o stavu závodních tratí.

11. 1. 2012

Pro malý zájem jsme zrušili ubytování v tělocvičně!!
Na dnešek jsme naplánovali mírnou oblevu, na čtvrtek poněkud silnější. Natátý sníh následně v pátek zmrazíme, nasněžíme na něj další vrstvu a necháme urolbovat. Anebo bude všechno úplně jinak :-). Sledujte předpověď počasí v závodním prostoru.

9. 1. 2012

Včera skončil řádný termín přihlášek za nezvýšené startovné. Stihlo se nám přihlásit 116 závodníků v celkem 52 týmech. Prosím všechny případné váhavce, aby se ještě dnes přihlásili, abychom mohli přihlášky zpracovat. Od zítřka už budeme chtít po každém 300 korun, ve středu o půlnoci ukončíme elektronické přihlašování, odjedeme do hor a budeme přijímat pouze omezený počet přihlášek až na prezentaci (za 400 Kč).

8. 1. 2012

Dnešek měl být škrtací den. Nakonec jsem si ale ani neškrtnul, jen dvě kontroly jsem přemístil do vysněženějších partií. Máme totiž vybíleno :-). Sníh nyní leží v dostatečném množství po celém závodním prostoru, včetně ještě před týdnem zcela holých plání nad Seiffenem a Mníškem. Dneska tam pěkně foukalo a sněžilo. Co rolby ráno upravily, to jim do poledne zas zapadalo, ale to nám zatím nemusí vadit :-). Do fotogalerie z přípravy závodu jsem přidal pár dalších fotek ze sněhové vánice.
Prosíme všechny případné zájemce o ubytování v tělocvičně z pátka na sobotu, aby nám laskavě svůj zájem oznámili. Zatím evidujeme pouze dva žadatele o přespání dole v Litvínově, takže se nám nevyplatí tělocvičnu vůbec pronajímat. Oběma žadatelům nocleh samozřejmě poskytneme.
Pro ty, kteří by na Klínech chtěli zůstat do neděle, se nově otevřela možnost přespat v sále hospody Stará škola (500 m od centra, hned vedle parkoviště). Cena 150 Kč/os. a noc, kapacita max. 30 lidí. Z pátka na sobotu mají bohužel plno. Zájemci pište na tojnar@gmail.com. Kdo dřív přijde, ten dřív leží.

7. 1. 2012

V Litvínově leje, ale o 150 metrů výše hustě sněží. Všichni rolbaři dodrželi co slíbili, a ikdyž na stopy napadlo 5 a více cm sněhu, dalo se docela dobře bruslit. Projel jsem téměř celým závodním prostorem a objevil dva padlé smrky, z nichž jeden úspěšně barikáduje rolbě cestu směrem k pohraničnímu přechodu Žebrácký roh.
Zahančoval jsem si po jednom překrásně zasněženém kontrolním průseku, projel podél flájské přehrady a z Klínské brány jsem si odskočil k sousedům do Německa obhlédnout Schwartenbergloipe. Zde rolby asi vyrazily už včera večer, nános sněhu tam byl o dost mohutnější. I já jsem splnil slib a pořídil pro vás pár fotek ze závodního prostoru:
Za Bouřňákem.jpg    Neposkvrněný průsek    Okruhy na Mračném vrchu
Na Klíny do hotelu Emeran jsem dorazil těsně před setměním, a právě před chvíli jsem na Picasu nahrál všechny fotky z projíždění.

6. 1. 2012

Včera nahoře nasněžilo a rolbaři z Klínů i z Bouřňáku na webu slibují, že večer, popř. v sobotu nad ránem začnou upravovat stopy. Zítra to pojedu s foťákem prověřit.
Zároveň dávám dohromady ceny pro vítěze závodu a výherce tomboly. A co můžete vyhrát? Kromě různých drobností se můžete těšit na chutné záviny od osecké pekárny Hopec a lyžařské vosky firmy Start. Hlavní cenu, lyžařský mapník, věnoval výrobce Miry Mapholders. Ti, kteří vědí, že kvůli štěstí v lásce nemají šanci hlavní cenu vyhrát, si tento špičkový mapník mohou zakoupit přímo na shromaždišti našeho závodu. Stačí se předem domluvit na tel. 604 782 161 nebo na mailu miry@miry.cz.

3. 1. 2012

Předpověď počasí se mírně vylepšila. Opravdu nepatrně, nicméně pistoli jsem si zatím nekoupil. S rozhodnutím počkám na víkend.

1. 1. 2012

Během Vánočních prázdnin jsme olístečkovali zbylé kontroly. Oblevu vystřídala vánice, díky které jsme si na Silvestra nádherně zalyžovali. Na Nový rok však zapršelo a sníh nás začal kvapně opouštět :-(. Doufáme, že ještě nějaká sněhová nadílka přijde.

26. 12. 2011

Dnešní objížďka závodního prostoru začala příjemným překvapením. Rolbaři skiareálu Klíny totiž perfektně upravili úplně všechny okruhy. Já ale měl v plánu ověřit co obleva provedla s okruhy okolo Seiffenu, které vedou převážně po loukách. Obavy se bohužel naplnily, kličkoval jsem mezi ostrůvky trávy a bořil se do zbytků vlhkého sněhu. Při návratu do Čech jsem si protrpěl vodní lyžování kalužemi u Mníšku, chuť jsem si spravil zase až na klínských tratích. Bohužel sjezd k parkovišti rozdupal nějaký pakoň na koni :-(.

25. 12. 2011

Předpověď slibovala skutečnou teplotu -1°C, pocitovou -8°C a vítr 25 km/hod. Dnešní info na webu skiareálu Klíny k tomu hlásilo: "V pátek večer byly upraveny okruhy na Mračném vrchu + trasy Klíny - Mníšek a Klíny - přes Klínskou bránu k přehradě Fláje - Jihobřežní. Po sobotní noční vichřici je stopa zavátá." Do takového nečasu byste ani pořadatele nevyhnali, jenže já se odradit nedal. V těžkém, mokrém sněhu jsem po neupravených stopách a zavátých silnicích najel 36 km, olístečkoval další kontroly a přidal další obrázky do fotogalerie závodu. Poslední lísteček už jsem fotil s bleskem a urval jsem u něj poutko hůlky :-(. Domů jsem sjížděl za tmy. Co já bych pro vás neudělal. Tak už se konečně začněte přihlašovat! :-)

22. 12. 2011

Dnes jsem si vzal volno a projel se po závodním prostoru. Do fotogalerie jsem přidal pár aktuálních fotek.

21. 12. 2011

Evidujeme první přihlášené týmy. V podhůří již prší, ale nahoře stále sněží. Zveřejnili jsme odkaz na počasí v závodním prostoru, takže teď se sami můžete podívat jak to tam vypadá.

18. 12. 2010

Od středy do neděle jsme trénovali v závodním prostoru. Ve čtvrtek jsme olístečkovali pár kontrol pěšky, pak konečně napadl sníh. Stopy ale rolba najela až ze soboty na neděli.

14. 12. 2011

Byl zveřejněn rozpis skirogainingu 2012 a spuštěn on-line přihláškový systém.

9. 10. 2011

Spustil jsem web skirogainingu, který v případě dobrých sněhových podmínek odstartuje 14. 1. 2012 ze skiareálu Klíny v Krušných horách. Zatím je na něm jen úvodní upoutávka a odkaz na fotky z prvního ročníku, který se konal v roce 2010 v okolí Nového Města v Krušných horách.