Tento projekt byl podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj, fondu malých projektů Programu Cíl 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013.
ende

Co je nového

25. 1. 2010

O našem závodě si můžete přečíst i v německém jazyce, na webu našich partnerů z TU Dresden. Další fotky poslal Honza Čech.

20. 1. 2010

Pídím se i o reakcích na webu. Pěkně o nás napsali na webu LBE. Tušil jsem to, proto jsem tam zamířil jako první :-). Chválí nás též Ušáci původem z různých koutů naší vlasti, KOBáci z Děčína a Tepličáci. Všem děkujeme.

20. 1. 2010

Zde máte první fotky od pořadatelů i závodníků. Pokud jste nějaké fotky nafotili i vy, napište nám a my je zveřejníme.

19. 1. 2010

Malá inventura ztrát a nálezů. Hledá se majitel(é) stříbrné placatky a tuhého vosku Swix, oboje zanechané na stole uvnitř cílového bufetu. Informace u pořadatele.

19. 1. 2010

Připravili jsme Route Gadget, můžete si zakreslit postupy.

18. 1. 2010

Už máme konečné výsledky. Teď budu dva dny mimo web.

14. 1. 2010

Elektronické přihlašování skončilo, dohlásit se teď můžete pouze na prezentaci. Zatím je přihlášeno 122 závodníků v 56 týmech.
Ještě jsme zveřejnili odkaz, na kterém najdete informace o počasí v závodním prostoru.
Od této chvíle už nebudeme schopni ověřit došlé platby. Na prezentaci budeme chtít startovné zaplatit po týmech "Ekonomáci", "krásný holky", "Kromaňonci", "LOSERS", "Prošlapnutý Germinky", "RaK", "Sedmikráska", "Strašidla von Schönhof" a "Uhelné sklady koksu".

13. 1. 2010

Tak jsem přežil téměř dvoudenní decimaci nervů - webový server vypadlý těsně před závodem :-(. Teď už vše zase funguje, takže všichni, kdo ještě mají zájem, se mohou dohlásit. Omlouváme se za vzniklé komplikace, snad už to byl poslední zádrhel našeho závodu.
Připravili jsme pro vás pokyny skirogainingu.
Také jsem přeměřil stopy na tratích závodu. Pokud se podaří vše najet tak jak je plánováno, vznikne síť s cca 77 % rolbou upravených cest (bruslení i klasika), 17 % pouze na klasiku a 7 % hančování či soupaž.

10. 1. 2010

Je 19:45. Právě jsem se vrátil z devítihodinové přípravy šestihodinovky :-). Nebojte se, objížděl jsem nejen tratě, ale též horskou službu, ubytování atp. Za tmy jsem dojel až přímo před barák v Litvínově. Během večera dám na web podrobnosti.
Posílám pozdravení na Dlouhou Louku pro Vendulu, Naďu, Jima a Dědka. Zase se potvrdilo, že kdo má viset, ten se neutopí :-).
A už jsem pro vás připravil slíbenou detailní reportáž.

9. 1. 2010

Dnes jsem vyrazil obhlédnout jak velká sněhová nadílka napadla v prostoru závodu. Znovu jsem projel flájský okruh a přidal pár hančovaček mimo hlavní cesty. Veškeré kamení už je pod sněhem, bohužel prašan pohřbil i práci rolby. Přesto se mi bruslilo perfektně.
Z Dlouhé Louky jsem se vydal směrem na Vysokou Mýť. Začátek je urolbován, pak projet skůtrem. Osečtí lyžaři odvedli skvělou práci, když pročistili obchvat podél Vrchu tří pánů, který byl ještě před Vánoci kvůli popadaným stromům téměř neprůjezdný. Hlavní magistrálu poničily tři čtyřkolky a na pláni u větrníků byl sníh odfoukaný. Po louce se jet dalo, ale asi lépe pro klasiky.
Svůj dnešní pohyb jsem dokumentoval fotoaparátem, mrkněte na fotky z 9. 1. 2010.

8. 1. 2010

Ráno začalo decentně sněžit, odhadoval jsem to na 3-5 cm za den. Když jsem se vracel z práce, opravdu už tam těch 5 cenťáků prašanu leželo. A sněží dál. Zdá se ovšem, že vidina sněhových radovánek na běžkách, ani možnost vyhrát kvalitní parafiny od firmy Start či iontové a regenerační nápoje ESTIM příliš závodníků neláká.
Jelikož jsme zaznamenali pouze minimální zájem o ubytování v tělocvičně, nebudeme jí objednávat. Nouzové ubytování ve spacáku zajistíme alternativně přímo na Novém Městě nebo v okolí.
Rovněž jsme rozhodli, že do půlnoci neděle 10. 1. ještě budeme akceptovat přihlášky za nezvýšené startovné. Neváhejte a hlašte se, nebudete litovat.

7. 1. 2010

Z dnešních fotek je patrné, že na Dlouhé Louce svítilo sluníčko. O mrazu -9°C už se ale z obrázků nedovíte. Oproti včerejšku jsem zabrousil i kus podél jižního břehu přehrady. Otočil jsem to u potoka pod Jelením vrchem, jelo se tam mnohem hůř než na opačnou stranu. Tam už jsem totiž věděl, kde číhá kamení. Sníh byl přemrzlý a pomalý. A já byl na tom stejně :-).

6. 1. 2010

Dnes jsem po práci vyrazil na Dlouhou Louku, neboť jsem věděl, že rolba má upravit 12 km okruh. A skutečně jej upravila, navíc i jihobřežní cestu okolo Flájské přehrady. Bruslit se dalo všude, stopa na klasiku byla místy rozbitá, ale většinou docela ušla. Podél loučenské obory hůlky zvonily o asfalt, dole u přehrady a hlavně ve stoupání od ní pod sněhem číhaly pěkně ostré šutříky, ale při troše opatrnosti a na starých lyžích se jelo skvěle. Doporučuju jet po směru hodinových ručiček, tzn. začít směrem na Loučnou. Sjezd v opačném směru by vaše skluznice řádně ohobloval. Zkrátka ještě pár cm by to chtělo. Už se těším na plánovanou víkendovou sněhovou nadílku.
Fotky najdete zde.

5. 1. 2010

Sněhu je na horách již dostatek, navíc má ještě připadnout. Pokud se nestane nějaká katastrofa, tak se závod bude konat. Musí, už jsem nechal vytisknout startovní čísla i diplomy a zítra objednám ceny pro vítěze. Nejlepší týmy si mezi sebou rozdělí špičkové závodní vosky od firmy Start, iontové a regenerační nápoje a sportovní výživu nabízenou firmou ESTIM v celkové hodnotě několika desítek tisíc korun.
Dnes končí první termín přihlášek, ale nějakou dobu vám ještě budeme mírně opožděné přihlášky tolerovat.

4. 1. 2010

Vrátili jsme se ze Silvestrovského lyžování v Jizerkách a s námi přišel konečně i sníh. Nerad bych to zakřiknul, ale počasí začíná vypadat nadějně. Na Dlouhé Louce už se rolbuje, hřebeny pokrývá přes dvacet centimetrů sněhu a stále drobně padá. Navíc další mohutný sněhový nápor by měl přijít před víkendem. Tak se hlaste.

25. 12. 2009

Dnes jsem se vypravil na běžkách do závodního prostoru. Skluznice trpěly, ale dovezly mne kam jsem potřeboval. Na všechny kontroly se dnes dalo dojet na lyžích. Sníh ovšem roztával pod nohama, zítra to už nejspíš bude horší. Pro ilustraci nabízím fotky cínovecké silnice.

23. 12. 2009

Tento týden nám vánoční pošta doručila poslední povolení od krajského úřadu OŽP v Ústí nad Labem. Máme nyní úředně povoleno, že můžeme závodit v chráněné ptačí oblasti Východní Krušné hory.

13. 12. 2009

V pátek konečně začalo sněžit, nicméně na lyžování to pořád ještě nestačí. O víkendu 12. – 13. 12. proběhlo školení pořadatelů, během kterého jsme v závodním prostoru pořídili tyto fotky.

2. 12. 2009

Počasí nám bohužel nepřeje. Nějaký sníh sice napadl, ale na rolbování stop to nestačí. Jsme proto nuceni náš závod přesunout na pozdější termín, a to na sobotu 16.1. 2010. Na webu již máte k dispozici opravený rozpis. Dosud přijaté přihlášky zůstávají v platnosti, pokud se vám ovšem nový termín nehodí, máte možnost se odhlásit. Případné zaplacené startovné vám bude vráceno.

25. 11. 2009

V závodním prostoru bohužel leží jen minimum sněhu. Nicméně stále doufáme, že se počasí umoudří a začne sněžit. Rozhodnutí, zda se závod uskuteční či nikoli, bude přijato v pondělí 7. 12. Současně bychom oznámili i případný nový termín akce.

22. 11. 2009

Všechny skirogainingové kontroly už jsou olístečkovány. Dnes jsem zavedl poslední kus. Teď ještě vysněžit tratě :-).

14. 11. 2009

Dnes jsem se vypravil zavádět první lístečky skirogainingu. Přitom jsem se zastavil na stadionu na Novém Městě. Zrovna letos poprvé otvírali bufet - ohřívárnu. Spustili dokonce i web bufetu, na kterém si zjistíte, zda mají otevřeno. Tradiční jídelní i nápojový lístek zůstává zachován, pro stálé zákazníky slibují šrotovné :-).

29. 10. 2009

Byl zveřejněn rozpis skirogainingu, spuštěn on-line přihláškový systém a seznamka pro ty, kteří chtějí běžet, ale zatím nemají s kým.

6. 8. 2009

Spustil jsem web skirogainingu, který se v případě dobrých sněhových podmínek bude konat v Novém Městě v Krušných horách. Zatím je na něm jen úvodní upoutávka.